15. května 2019
Kategorie: Hazardér

Zlepšování Pokeru u No-Limit hry

Podle slavného hráče pokeru Doyla Brunsona je no-limit Cadillacem mezi všemi variacemi pokeru. Při hraní této hry totiž potřebujete ohromné množství schopností. I ostřílení profesionálové přiznávají, že se stále mají co učit. Ale nelekejte se. No-limit poker přináší mezi pokerovými variacemi asi největší míru zábavy. A profitovat z ní mohou i úplní začátečníci.

Po intenzivním hraní No-limit Texas Hold’em na internetu jsme si všimli dvou hlavních klíčů k vítězství. Těmi jsou především vlastní schopnosti hráče a pak také schopnost adaptovat své znalosti na soupeře. Musíte přesně vědět, jak si v no-limit pokeru stojíte a které stupně hry jste již zvládli. Poté co si uvědomíte, jak dobří již v této hře jste, musíte tyto vědomosti aplikovat na to, jak špatně hrají no-limit vaši oponenti.

Abychom tuto sekci trochu zjednodušili, rozdělili jsme pokerové schopnosti do šesti kategorií. Poté co každou z nich zvládnete, váš potenciální zisk v no-limit hře by se měl zvýšit.

Pot odds

Musíte chápat, jaké šance máte, dorovnáte li sázku a jste na „draw“, tedy čekáte na kartu, která by udělala vaši kombinaci vítěznou. Mimo to že určíte výšku sázky můžete také zjistit, jaké šance dáváte vašemu soupeři.

Máte relativně dobré šance, dorovnáte-li před flopem ještě nezvýšenou sázku s kombinací 5–5. Pokud se vám na flopu podaří sestavit trojici, můžete počítat se slušným ziskem (lidé to nebudou čekat a tak vás dorovnají s nejvyšším párem). Nicméně, řekněme že se dostanete na turn a máte flush „draw“. V banku je $10 a někdo jde all-in a vsadí $20. Nyní jsou vaše šance hrozné. Máte šanci asi 1:5 a vsázíte $20, abyste vyhráli $50.

Mnoho hráčů no-limit ještě nezvládlo tento stupeň hry. Pokud si tedy v oblasti pot odds stále ještě nejste příliš jistí, nezoufejte. Stejně je na tom obrovské množství hráčů, kteří si tento fakt často ani neuvědomí.

Pochopte rozdíly mezi limit a no-limit pokerem

Strategie check-raise, o které jsme mluvili již dříve, je v no-limit oproti limitované verzi mnohem méně ceněná, neboť v ní soupeřům umožňujete, aby se zdarma podívali na další kartu. Pokud máte v limitovaném pokeru druhou nejlepší kombinaci, prohrajete pár dolarů. V no-limit variantě přijdete o všechny své finance.

Agresivita

V no limitu je sázka mnohem lepší než pouhé dorovnání. Pokud vsadíte, vyhrajete, máte-li lepší kombinaci nebo váš soupeř složí karty. Pokud sázku dorovnáte, vyhrajete pouze tehdy, máte li lepší karty. Pokud vsadíte, sami udáváte velikost sázky. Nastavujete tak automaticky hodnotu pot odds. Pokud sázku pouze dorovnáte, přijímáte tak pot odds vašeho protihráče.

Když vsadíte a máte dobrou karetní kombinaci, nutíte ostatní hráče platit. Pokud pouze dorovnáte sázku, musíte doufat, že vám někdo možná zaplatí. Důležitost agresivity potvrzuje také příklad: opatrní-pasivní hráči vyhrávají mnohem častěji v hrách limitovaných než v no-limit variaci.

Jak se rychle přizpůsobit?

Různé typy her vyžadují rozdílný přístup a také rozdílné množství agrese. Je-li u stolu méně hráčů, musíte být více uvolněný a agresivní. Stojíte-li ale naopak proti mnoha oponentům, musíte zmírnit a počkat, až vám přijde velmi dobrá karetní kombinace. Obecně byste měli dělat úplný opak toho, co se děje u stolu. Pokud je hra uvolněná, buďte více opatrní. Je-li hra příliš opatrná, využijte této situace a snaže se získat několik banků zadarmo.

Musíte se však také přizpůsobit na kvalitu vašich protihráčů. Stojíte-li proti slabým hráčům, přizpůsobte se situaci a berte jim peníze kousek po kousku. Když jsou u stolu lepší hráči, musíte se pokusit nastražit několik lstí.

Umění číst hru

Vždy musíte přemýšlet nad tím, co nejspíše drží váš soupeř. Bude to trvat nějaký čas a budete potřebovat mnoho zkušeností. Cestou, jak tyto schopnosti vylepšit, je tzv. „technika tří otázek.“ Pokud někdo dorovná nebo navýší sázku, zeptejte se sami sebe na tyto tři jednoduché otázky:

  1. Jaké mám karty
  2. Co si soupeř myslí o mých kartách?
  3. Co si soupeř myslí o tom, co já si myslím o jeho kartách?

Psychologie a pasti

Držíte-li v ruce něco ohromného a váš oponent má také dobrou kombinaci, jak z něj vyždímat co nejvíce peněz? Umění klást pasti a dostávat se z nich je velmi složité a pomůže vám pouze spousta zkušeností.

Herní psychologie a pasti jsou v zásadě používány k manipulaci s již zmíněnými třemi otázkami. Představte si, že jste na „flush draw“ a provedete tzv. overbet (vsadíte více, než byste měli). Podaří se vám složit flush a vy provedete check. Váš soupeř se pak možná nechá chytit do pasti a bude si myslet, že máte nejvyšší pár, nebo past vytuší a na riveru pak provede jednoduchý check-fold. Zpomalení hry bylo použito k manipulaci s otázkou, která zní: „Co si soupeř myslí o mých kartách?“

Tuto formu herní psychologie používejte pouze proti lepším hráčům (hráčům, kteří zvládli první čtyři kroky v našem výčtu). Hrajete-li proti hráčům slabším, počkejte si na dobrou startovní kombinaci a pak z nich vyždímejte jejich peníze, a to hezky kousek po kousku). Slabší hráči jsou zaměřeni pouze na svoji hru a nemyslí na to, co nejspíše držíte vy.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: